PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1093}

Zapach kobiety

Scent of a Woman
8,1 366 405
ocen
8,1 10 1 366405
7,1 35
ocen krytyków
Zapach kobiety
powrót do forum filmu Zapach kobiety

Mówię o scenie na sali sądowej. Powrót Pacino jest zrobiony jak w filmie familijnym. Potem wzruszenia, oklaski itd. Taki amerykański kicz. Ale na szczęście resztra filmu super, a oglądać grę Ala to prawdziwa przyjemność. 9/10.

ocenił(a) film na 10
litwosxd

To nie sala sądowa, tylko audytorium uczelni ! I co w tej scenie żenującego ? Przemowa Ala jest jedną z najlepszych w światowej kinematografii !

ocenił(a) film na 9
Krytykant

Przemowa tandetna, a jego wejście na salę przewidywalne i tandetne jak w fiomie familijnym. Ale zaznaczam, że chodzi mi tylko o tę scenę, więc Ty, wielbicielu się nie czepiaj, bo reszta bardzo mi się podobała :)

ocenił(a) film na 10
litwosxd

W USA takie przemowy żadną miarą żenujące nie są, traktuje się je poważnie, szczególnie gdy mówi to osoba honorowa. No, ale my Polacy takie przemowy traktujemy jak "mowa-trawa", zasługa to głównie naszych polityków i 50 lat komuny, które nauczyły nas cynizmu i braku zaufania do przemawiających.
Nie traktuj w żadnym razie mojej wypowiedzi jako czepiania się, po prostu wyrażam swoje zdanie o tej scenie, jeśli już jakaś scena jest w tym filmie żenująca, to prędzej rozmowa z policjantem z drogówki albo uprzednia jazda ferrari na oślep :D

ocenił(a) film na 9
Krytykant

dokładnie!

Krytykant

dobrze gada dać mu wódki xD

ocenił(a) film na 9
litwosxd

Chciałeś zabłyszczeć ale ci nie wyszło.

ocenił(a) film na 9
Yaroslao

Wyrażam tylko opinię. Nie musisz po mnie jeździć. To, że fradment filmu mi się nie podobbał, to nie znaczy, że chciałem zabłysnąć.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

*fragment

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Yaroslao

Co tam napisałeś? Bo cię zablokowali.

ocenił(a) film na 6
litwosxd

Zgadzam się. Mi również zakończenie nie przypadło do gustu, można to było zrobić inaczej. Jazda ferrari też przesadzona. Do sceny przesłuchania chciałem ocenić film na 8, skończyło się na 6.
PS: Świetny Pacino.

ocenił(a) film na 9
SXR

Jazda ferrari może troszkę nierealna, ale wpisuje się w sens filmu.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

Film rewelacyjny, przemowa była fajna i trafiała w sedno prawy, ale te oklaski, wiwaty to rzeczywiście amerykański kicz. Ta scena kiedy wszyscy wstają i klaszczą jest trochę zbyt Hollywood'ska i trochę zbyt "przegięta".

ocenił(a) film na 6
izi_8

fakt, końcówka nieco żenująca i przewidywalna, ale i tak uwielbiam te film. a scena z Ferrari jest moim zdaniem bardzo udana.

ocenił(a) film na 8
litwosxd

Scena z ferrari mi nie przeszkadzała, ale przemowę i spotkanie tej kobiety na końcu mogli by już sobie odpuścić. Poza tym film świetny.

ocenił(a) film na 8
litwosxd

Zgadzam się końcówka całkowicie spartolona, dałbym 10 ale za tak beznadziejne zakończenie dwie oceny w dół. A argument Pacino, że nauczyciele chcą wychować uczniów ta kapusiów to już w ogóle tandeta i dno. Jak jest wina musi być przecież kara, trzeba ukarać sprawców i pokazać, że nie można liczyć na pobłażliwość. A wniosek z tego płynie, żeby kryć sprawców niech zabijają i gwałcą w imię koleżeństwa. Najgorsze zakończenie w stosunku do jakości całego filmu ;/

ocenił(a) film na 10
kristofear

Chyba czegoś nie zrozumiałeś i za daleko idziesz z tymi zabójstwami i gwałtami. Sprawcy zostali ukarani, Pacino chodziło o to, że honorowi ludzie nie donoszą na kolegów, a ci powinni sami się przyznać do winy. Tak robi ktoś, kto jest odważny i ma poczucie honoru. Gnida donosi albo wykręca numer i boi się ponieść odpowiedzialność i liczy, że koledzy nie doniosą, bo nie chcą być kapusiami itd. A szkoła przyklaskuje donosicielstwu i korupcji.

ocenił(a) film na 8
Krytykant

A jaką oni karę ponieśli , bo chyba przegapiłem ten moment?

ocenił(a) film na 10
kristofear

O ile pamiętam, zostali zawieszeni w prawach ucznia, choć nie mam pewności.

ocenił(a) film na 8
Krytykant

Obejrzałem zakończenie, i tamci trzej zostali na jakiś okres próbny za "nie dżentelmeńskie zachowanie", więc żadna kara. Głównie chodzi mi o treść przemówienia i prezentowanie dennych argumentów przez Pacino. Teksty, że szkoła wychowuje kapusiów i stawianie koleżeństwa wyżej od prawdy i sprawiedliwości, kompletnie do mnie nie trafiają. Mogę zgodzić się z decyzją Charliego, ale podnoszenie jej przez Ala do rangi godnego postępowania jest co najmniej głupie. Charlie nie chciał wydać kolegów, to ok, ale gloryfikacja tego jest najbardziej drażniącą sceną w filmie.

ocenił(a) film na 10
kristofear

A co wg Ciebie należy gloryfikować ? Albo decyzja Charliego była słuszna albo nie, nie ma trzeciej drogi. Czy Al powinien powiedzieć :"Charlie dobrze zrobił, że nie wydał kolegów, ale źle postąpił, bo prawda i sprawiedliwość nie zatriumfowała." ? I jaka to niby sprawiedliwość, jeśli Charlie ma być wydalony za swoje przekonania, a pokrętny George ma być wyniesiony na piedestał ? Do mnie z kolei takie praktyki nie przemawiają. Owszem, głupio kryć szmaciarzy, co nie wezmą na siebie winy, ale żeby nauczyciel wymagał od ucznia donosicielstwa, też nie jest godne pochwały.

ocenił(a) film na 10
litwosxd

No racja, scena na tej sali nieciekawa. Ale i tak film oceniam najwyżej.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

nie zrozumiesz tej przemowy i nawet jesli bedziesz wiedzial o co chodzi to i tak nie zrozumiesz, dobrze ze jak nasi dziadkowie walczyli o wolna polske tacy ludzie jak wy siedzieli w domach z potkulonymi ogonami czy tez donosili na siasiada co ulotki nosi, bo z waszym podejsciem to bysmy po rusku gadali ;D przemowa byla idealna! ale nie ma innej osoby w co by w taki sposob to przedstawila, pacino ma ten glos, ktory naprawde porywa ludzi, ten jak by politykiem zostal jakies parti liberalnej to by kariera konkretna zrobil ;D

ocenił(a) film na 9
swietojebliwy

Dla mnie koncówka filmu, przemowa i finał były rewelacyjne! Pacino wspaniale podkreśla jakie wartości są ważne, jakie wartości są doceniany i wymagane od wielkich ludzi, a takich przeciez chce ta szkoła wychować. Donosicielstwo jest strasznie nielubianą cechą, popieram słowa 'swietojebliwy' o naszych dziadkach... w takich wąłsnie czasach zyl bohater grany przez Ala Pacino. Tak ważna i wyniosła szkoła nie może sobei pozwolić na tolerowanie kapusiów, lecz ludiz wykazujących odwagę, charakteryzujących się dumą i honorem. Koncowa scena była w jakimś sensie podsumowaniem postaci Charliego i całego filmu.

ocenił(a) film na 9
neus3zp

Zaliczam się do grona, które twierdzi, że finał był rewelacyjny. Przewidywalny aczkolwiek rewelacyjny. Przemowa była jak dla mnie genialna.

ocenił(a) film na 10
Aczer

Scena z przemową była jedną z tych najlepszych scen, jaką było mi zobaczyć w filmach.

użytkownik usunięty
Slowianin

a dla mnie jedną z najbardziej tandetnych w historii

ocenił(a) film na 10

Idź oglądać tego gniota terminatora

użytkownik usunięty
Slowianin

oczywiście że będę oglądał bo to klasyka, a pozostań dalej przy tandetnych szmirach

ocenił(a) film na 9
neus3zp

Uważasz, że ci którzy wycięli ten numer wykazali się odwagą i honorem? Słusznie jest nie donosić na kogoś kto działa poza granicą prawa ale w dobrej intencji, ale przecież oni zrobili to dla poklasku. Jak ktoś napisał wcześniej, skoro popełnili wykroczenie, to powinni ponieść konsekwencje. Gdyby nie zasugerowanie tych nazwisk przez George'a sprawcy pozostaliby bezkarni.

użytkownik usunięty
litwosxd

Scena z przemową - rewelacyjna, tango - bezbłędne, Pacino - mistrz, dlatego też nie przeszkadzało mi dość przewidywalne, ale także rewelacyjne - jak cały film - jego zakończenie.
Nie zauważyłam w nim nic żenującego.

ocenił(a) film na 9

Scena z przemową przesadzona..szczególnie jeśli chodzi o końcowe oklaski..myślałam, że w tle puszczą jeszcze melodię "We are the champions" xDD Nie zmienia to jednak faktu, że ten film to klasyk i legendarna rola Ala.

użytkownik usunięty
tournesol

Zauważ, że jest ona w bardzo amerykańskim stylu, a do tego typu scen i pokazywanych w taki właśnie sposób, widzowie chyba już dawno się przyzwyczaili. Wg mnie ta scena akurat niczego filmowi nie ujmuje. Pozdr.

ocenił(a) film na 9

Ok to jest Twoja opinia. Ja jednak zdania nie zmienię- nie podoba mi się ta scena..i w moim odczuciu coś przez to ten film traci.

użytkownik usunięty
tournesol

Nie namawiam Cię wcale do zmiany opinii. Gdybyśmy wszyscy mieli podobne zdanie, to fora dyskusyjne by nie istniały. Być może Twoje odczucie jest bardziej trafne od mojego.

użytkownik usunięty
litwosxd

zakończenie tego filmu to tandeta, tandeta i jeszcze raz tandeta

ocenił(a) film na 10

ten komentarz to bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura

ocenił(a) film na 9
Krytykant

nie.

ocenił(a) film na 10
litwosxd

tak.

ocenił(a) film na 8
litwosxd

Również sie pod tym podpisuje. Bardzo mi się podobały, ale te oklaski i okrzyki na końcu niestety "osłabiły" całość...

ocenił(a) film na 9
litwosxd

coz, wolalbym zeby sie zastrzelil i juz
byloby lepsze zakonczenie ale wtedy popmasa by byla niezadowolona

coz, uroki hollywood, nie ma na to rady

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

Nie, jego śmierć odebrałaby sens przesłaniu filmu. Myślę, że mogli się zwyczajnie rozstać i byłoby spoko.

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

Ze by sie zastrzelił to popmasa była by niezadowolona? Tzn, że jak mi się podobało takie zakonczenie jakie jest to jestem z tzw ciemnej popmasy? A moze poprostu tzn ze mam inny gust? Jakby sie zastrzelił to tez dobre byłoby zakonczenie, jednak w tym filmie i przy tych wydarzeniach, ktore mialy tam miejsce, uwazam, ze zakonczenie z przemową pasowało jednak bardziej.

ocenił(a) film na 9
neus3zp

tego nie powiedzialem, ja tez do zakonczenia nic specjalnie nie mam
ale uwazam ze gdyby sie zastrzelil i film sie poprostu urwal byloby znacznie lepiej
ale uwazam ze takie zakonczenie by nie przeszlo ze wzgledu na wlasnie te popmasy ktore chca innych zakonczen, nie okreslam cie jako ciemna popmase a tylko uwazam ze takie zakonczenie jak zaproponowalem by nie przeszlo u wiekszosci
zakonczenia subtelne, niedopowiedzenia itp raczej nie sa w cenie
ludzie chca wyrazistego zakonczenia z wywalonym na stol przekazem lub moralem
ile prawdziwsza bylaby ta historia i o ile bardziej oryginalna i ciekawsza gdyby sie poprostu urwala strzalem w leb bez zbednych wynurzen
takie przynajmniej jest moje zdanie
ale chodzi mi glownie o to ze popkultura rzadko chce lykac takie zakonczenia

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

To, że popkultura rzadko chce łykać takie zakonćzneia to się zgodze. Ludzie wolą takie filmy jak Transformers, Spiderman itp, gdzie większa część filmu to ostra akcja i efekty specjalne. Ja raczej wolę filmy trudniejsze, cięższe i właśnie tak nie do konca dopowiedziane, jak np. 'The Primer', '12 małp', 'Fight Club', czy coś Lyncha ;)

ocenił(a) film na 9
neus3zp

primera to nie widzialem ale sprawdze w wolnej chwili
no ale 12malp jest jasny i na koncu wszystko staje sie proste jak budowa cepa, historia zatacza kolo i kazde inne zakonczenie nie mialoby racji bytu
wydaje mi sie ze sporo osob albo nie do konca zrozumialo albo nie potrafi ogarnac tego ze film poprostu ni z tad ni z owad poprostu sie urywa smiercia bohatera i nikt nie wywalil im na stol zadnego przekazu ani happy endu

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

Planeta małp ogólnie jest dość jasna, ale nie wiemy, czy naukowcy w końcu powstrzymali zamachowca - w samolocie siedzi kobieta z przyszłości, to też może coś znaczyć, jednak jest niedopowiedziane.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

oni nie chcieli nikogo powstrzymywac, chcieli tylko zazegnac zagrozenie w ich "teraz"
to chyba bylo jasno wywalone w filmie chyba gdzies na poczatku
no i historia zatacza kolo, dzieje sie to co ma sie wydarzyc,
spojrz na ten motyw, bohater podrozuje w czasie i mysli ze moze cos zmieni
ale nie zmienia sie nic, nie jest intruzem tylko jest elementem wydarzen bo okazuje sie ze jako dziecko widzial umierajacego samego siebie
czyli nawet podroze w czasie nic nie zmienily i dzieje sie to co co sie musi dziac
dowodem na to jest to ze facet jako dziecko widzial samego siebie, tzn ze to nie jest tak ze sa 2terazniejszosci i w jednej willisa nie bylo a gdy dorasta to cofa sie wczasie i ciag wydarzen jest inny
to jest poprostu bledne kolo i dzieje sie to co ma sie dziac
no a naukowcy chcieli tylko jakichs probek czy costam zeby powstrzymac wirusa w swoich czasach
nie wiem czy udalo mi sie to sensownie wyjasnic ale dla mnie sprawa jest calkiem jasna

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

Masz rację, to się nazywa błędne koło, tylko, że za kazdym arzem chcieli powstrzymać Brada Pitta przed uwlonieniem zwierząt, a czy udało im się powstrzymać tego zkitką i wirsuem ? tego nei wiemy bo nie jest pokazane, ale z przebiegu wydarzen mozna sie domysleć, że nie bo w kazdym wymiarze własnie próbuja powstrzymac, jak napisałem wczensiej, Pitta. Tak czy siak wole takie filmy, gdzie mimo tego, że wszystko jest na tacy, tak czy siak tzreba sie nagłowić co jest gdzie i kiedy i jak ;)

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

Tylko mi nie mów, że uważasz, że wszystkie takie zakończenia w każdym filmie są kiczem dla mas...mam wrażenie, że mało kto poświęcił tej scenie więcej niż kilka sek. przemyśleń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones